Emilka: internetowy serwis dla dostawców mleka
W Danone stawiamy na budowę długotrwałych relacji z dostawcami, bo wspólnie z nimi chcemy tworzyć wartość dla konsumentów. Dlatego nasza współpraca oparta jest na jasnych, klarownych i zrozumiałych dla obu stron zasadach. Zostały one spisane w Kodeksie Etycznym Danone oraz dokumentach regulujących kwestie socjalne i środowiskowe. Chcąc dostarczać konsumentom zdrowe i pożywne produkty, musimy ciągle dbać o wysokie standardy produkcji surowców i wyrobów opakowaniowych. Każdy z dostawców, z którym współpracujemy, jest zobowiązany spełniać określone przez Danone wymogi dotyczące jakości, bezpieczeństwa i ochrony środowiska oraz przestrzegać podstawowych zasad ustalonych przez Międzynarodową Organizację Pracy. By pomóc dostawcom w spełnianiu naszych oczekiwań, kierujemy do nich wiele programów wspierających ich rozwój.
Od początku swojej działalności na rynku polskim w szczególny sposób angażujemy się w pomoc dla producentów mleka – podstawowego surowca naszych produktów. By usprawnić współpracę i przyspieszyć czas przekazywania dostawcom wszystkich niezbędnych informacji, w 2004 roku Danone, jako pierwsza firma na polskim rynku, zaproponował swoim dostawcom mleka serwis internetowy - www.emilka.danone.pl .
Nasi partnerzy mogą na nim znaleźć codzienne informacje o wynikach jakościowych dostarczonego mleka oraz informacje o fakturach VAT i płatnościach. Informacje te są widoczne jedynie dla osoby zalogowanej. Na stronie zamieszczamy też m.in. informacje na temat ciekawych i najbardziej aktualnych przepisów prawnych z zakresu rynku mleka czy wiadomości z obszaru produkcji mleka. Dostawcy znajda tam również Dobre Praktyki Producenta Mleka, opierające się na Programie Jakość i Bezpieczeństwo Mleka Danone, informacje dotyczące żywienia bydła, artykuły branżowe oraz informacje o alarmach (ptasia grypa, zagrożenia itp.). Oprócz części biznesowej, jest także kącik dla dzieci, konkursy i linki do interesujących stron.
Początkowo dostawcy podchodzili do strony z dystansem, dziś korzystają z niej bardzo chętnie. Dzięki serwisowi mają poczucie, że dostarczają mleko do firmy ciągle rozwijającej się i innowacyjnej. Zwiększa się też świadomość rolników o ogólnej sytuacji rynkowej mleka oraz o projektach Danone dotyczących mleka.