Po wielu miesiącach ciężkiej pracy ujrzał światło dzienne nasz drugi Raport Odpowiedzialności Społecznej i Środowiskowej. Raport po raz pierwszy przedstawiony został podczas konferencji Harvard Business Review Polska.
Dla Danone’a społeczna odpowiedzialność biznesu oznacza odpowiedzialne i zrównoważone zarządzanie w czterech obszarach: społeczeństwie, środowisku naturalnym, miejscu pracy i rynku. To własnie podejście dało poczatek strukturze naszego raportu, składającego się z rozdziałów odpowiadających wymienionym płaszczyznom działania. Opisujemy w nich strategie, polityki, programy, projekty i przedsiewzięcia, przez które na co dzień przejawia sie nasza odpowiedzialność w biznesie.
Raport podsumowuje działania podejmowane przez Danone w Polsce od połowy czerwca 2006 roku do grudnia 2009 roku.
Struktura, jak i zawartosc raportu zostały przygotowane zgodnie z wytycznymi do raportowania kwestii zrównowazonego rozwoju Global Reporting Initiative (GRI).
Dane zawarte w obecnym raporcie zostały zebrane przez pracowników zespołów i działów: Relacji Zewnetrznych i Zrównoważonego Rozwoju, Sprzedaży, Zarzadząnia Zasobami Ludzkimi, Zakupów, Marketingu, Badań i Rozwoju, Zapewnienia Jakości i Bezpieczeństwa Produktu, Dostarczania Produktów oraz Administracji.
Zapraszamy do zapoznania się z RAPORTEM w wersji pdf.
|