Home / Kim jesteśmy / Biuro prasowe / DANONE pracuje nad stworzeniem butelki w 100% biodegradowalnej!

DANONE pracuje nad stworzeniem butelki w 100% biodegradowalnej!

07/04/2017
DANONE: butelka w 100% biodegradalna od Żywiec Zdrój

DANONE, do którego w Polsce należy Żywiec Zdrój, oraz Nestle Waters, światowi liderzy w produkcji wody butelkowanej, połączyli siły by wspólnie z Origin Materials - pochodzącym z Kalifornii startupem, stworzyć plastikową butelkę PET wykonaną w całości z odnawialnych i zrównoważonych materiałów.

Projekt  NaturALL Bottle korzysta z surowców z biomasy używanej dotąd do produkcji kartonu lub trocin, więc nie wykorzystuje zasobów lub gruntów niezbędnych do produkcji żywności dla ludzi lub zwierząt. Technologia ta stanowi przełom naukowy dla sektora a projekt, dzięki zaangażowaniu partnerów, ma być dostępny dla całego przemysłu spożywczego. 

"Naszym celem jest stworzenie gospodarki obiegu zamkniętego opakowań, poprzez pozyskiwanie trwałych materiałów i stworzeniu drugiego życia dla tworzyw sztucznych", oświadczył Frederic Jouin, szef działu badań nad tworzywami sztucznymi w DANONE. "Uważamy, że jest możliwe zastąpienie tradycyjnych materiałów kopalnych, opakowaniami na bazie bio. Nasza koalicja to unikalne połączenie sił, wiedzy i zasobów, dzięki czemu projekt może szybciej dążyć do celu - w 100% odnawialnego i ulegającemu recyklingowi, tworzywa sztucznego PET na skalę komercyjną". 

Misją firmy DANONE jest dawanie zdrowia poprzez żywność tak wielu ludziom jak to możliwe. DANONE to światowy lider w produkcji żywności, swój biznes opiera na czterech liniach: świeże produkty mleczne - Danone, żywienie dla niemowląt i małych dzieci - NUTRICIA, Żywiec Zdrój - woda i napoje i żywienie medyczne - Nutricia Medyczna.

Danone