Home / Kim jesteśmy / Biuro prasowe / Drużna z Polski na wysokim 6 miejscu w Danone Nations Cup 2016 we Francji!

Drużna z Polski na wysokim 6 miejscu w Danone Nations Cup 2016 we Francji!

21/10/2016
legia danone nations cup 2016

Drużyna Legii Warszawa z rocznika 2004 zajęła 6 miejsce podczas siedemnastej edycji Międzynarodowego Pucharu Dzieci, organizowanego przez Danone! Triumfatorzy krajowego turnieju reprezentowali Polskę w październiku w Paryżu, mierząc się z 31 drużynami z całego świata!

W walce o Zwycięski Puchar Danone Nations Cup 2016 Polskę reprezentowała drużyna z Warszawy, zwycięzca krajowych rozgrywek Danone Nations Cup. W dniach 13 – 16 października Polacy zmierzyli się z: Japonią, Holandią oraz Algierią, a następnie z Holandią, Senegalem, Brazylią, Tunezją i Argentyną.

Akademia Piłkarska Legii Warszawa zmierzyła się z finalistami turniejów krajowych z 5 kontynentów – chłopcami i dziewczętami w wieku 10-12 lat (U-12). Emocjonującym rozgrywkom i zmaganiom młodych piłkarzy przyglądał się ambasador turnieju, legenda piłki nożnej, Zinédine Zidane – mistrz świata (1998) i Europy (2000).
W rozegranym w Paryżu, międzynarodowym finale turnieju Danone Nations Cup 2016 zwyciężyła drużyna z Niemiec, pokonując przeciwników z Japonii. Finałowe spotkanie odbyło się na stadionie Stade de France, na którym miał miejsce tegoroczny finał EURO2016. 
Danone Nations Cup to jedno z największych międzynarodowych wydarzeń sportowych dla najmłodszych adeptów futbolu i wspaniała piłkarska przygoda, promująca aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. To także świetna lekcja najbardziej cenionych w sporcie wartości, takich jak: fair play, szacunek, otwartość. Przez ponad 16 lat turniej zgromadził ponad 2,5 miliona dzieci z całego świata, spełniając ich sportowe marzenia.

Danone