Home / Kim jesteśmy / Nagrody / Firma Danone laureatem Złotego Listka CSR POLITYKI!

Firma Danone laureatem Złotego Listka CSR POLITYKI!

Firma Danone laureatem Złotego Listka CSR POLITYKI!
Maj
2015

W tegorocznej, czwartej już edycji zestawienia firm odpowiedzialnych społecznie firma Danone  została uhonorowana najwyższym wyróżnieniem -  złotym Listkiem CSR POLITYKI.

Tygodnik POLITYKA wraz z firmą doradczą Deloitte, już po raz czwarty zaprosili największe przedsiębiorstwa prowadzące działalność w Polsce do udziału w zestawieniu Złotych, Srebrnych
i Białych Listków CSR POLITYKI. Przegląd społecznej odpowiedzialności biznesu za 2014 rok został przygotowany na podstawie wyników ankiety rozesłanej do ponad 800 największych przedsiębiorstw o przychodach powyżej 250 mln zł. Z kolei sama ankieta była opracowana według wytycznych normy ISO 26000 w siedmiu obszarach: ład korporacyjny, prawa człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrona środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesowa i zaangażowanie społeczne.

Listki to rodzaj atestu i cieszymy się z każdego z nich. Oznaczają one, że osiągnęliście najwyższy standard zarządzania wewnątrz firmy oraz komunikacji zewnętrznej.” – powiedział do laureatów wręczając nagrody Jerzy Baczyński, redaktor naczelny tygodnika Polityka.

Złoty Listek dla naszej firmy, to wyróżnienie z którego jesteśmy bardzo dumni – już kolejny rok jesteśmy w gronie najlepszych odpowiedzialnych społecznie firm. Za Złoty Listek POLITYKI chcieliśmy podziękować przede wszystkim Wam - pracownikom i współpracownikom Danone. Pracując w sposób efektywny i etyczny z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, wszyscy przyczyniamy się do wzrostu i budowania zaufania do naszej firmy.